Portal Informacyjny

Informacje na każdy temat !

Jak sen wpływa na nasze włosy?

Sen jest zawsze pierwszą rzeczą, która odchodzi, gdy nasze życie staje się zajęte i gorączkowe. Wszyscy jesteśmy winni tego, że pozbawiamy naszych włosów, skóry i paznokci dobrego snu w nocy, aby wcisnąć kilka dodatkowych godzin pracy lub przygotować się do egzaminu. Ale ile tak naprawdę wiemy o tym, jak sen wpływa na zdrowie naszych włosów?

Jednym z błędnych przekonań jest to, że osoby o cienkich lub delikatnych włosach nie potrzebują tyle snu, co osoby o grubych, grubych włosach. W rzeczywistości jest odwrotnie: cienkie i delikatne włosy potrzebują więcej snu niż grube i grube, ponieważ każde pasmo potrzebuje więcej czasu, aby zregenerować się po uszkodzeniach. Gdy budzimy się rano z cienkimi i delikatnymi włosami, które wyglądają na wyraźnie splątane i niechlujne, to zazwyczaj dlatego, że te pasma są bardziej podatne na uszkodzenia niż pasma grubsze. Organizm wykorzystuje czas spędzony na spaniu do naprawy zniszczonych pasm i usunięcia martwych komórek ze skóry głowy. Aby uzyskać optymalne rezultaty, większość ekspertów zaleca spanie przez 8-9 godzin każdej nocy, aby organizm mógł w pełni zregenerować się po codziennym zużyciu.

Brak snu może również prowadzić do przesuszenia i łamania się włosów, co sprowadza nas do stwierdzenia, że włosy grube/szorstkie w rzeczywistości korzystają z mniejszej ilości snu niż włosy cienkie/delikatne. Więcej o urodzie znajdziesz na stronie https://minimish.pl/ .