Portal Informacyjny

Informacje na każdy temat !

Czym jest digital ad fraud?

Oszustwo reklamowe to praktyka osoby lub grupy błędnie przedstawiającej ruch na swojej stronie w celu uzyskania korzyści finansowych od reklamodawców. Przybiera wiele form, w tym:

-Kupowanie ruchu i odsłon z “dziesiątek tysięcy” stron internetowych i przekierowywanie go na własne strony.

-Strony, które wykorzystują boty do produkcji fałszywego ruchu

-strony zmuszające użytkowników do wielokrotnego oglądania stron w celu zwiększenia przychodów z reklam.

Wielu marketerów, reklamodawców i wydawców jest coraz bardziej świadomych problemu ad fraud. Na przykład w 2017 roku największa na świecie firma zajmująca się pomiarem reklam, firma White Ops LLC zajmująca się wykrywaniem oszustw reklamowych, stwierdziła, że reklama cyfrowa jest nękana przez ponad 6,7 miliarda reklam oglądanych dziennie, które nie są widziane przez prawdziwych ludzi (tj. boty). Jest to ogromny problem dla reklamodawców, którzy chcą mieć pewność, że ich reklamy docierają do prawdziwych ludzi, którzy mogą być zainteresowani ich produktami lub usługami.

Lata temu badania szacowały, że do 2019 roku 44 miliardy dolarów zostaną utracone z powodu oszustw online. To oszałamiająca kwota pieniędzy – pieniędzy, które mogłyby być wydane na legalne reklamy skierowane do prawdziwych klientów. Oszuści, którzy popełniają te przestępstwa, nie mają względu na nikogo poza sobą; kradną swój sposób na okradanie uczciwych firm, które próbują uczciwie reklamować swoje produkty i usługi w Internecie. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://becomedia.pl/ .