Portal Informacyjny

Informacje na każdy temat !

Czy warto zdecydować się na panele słoneczne?

Odpowiedź brzmi: tak. Panele słoneczne istnieją od dawna, ale dopiero niedawno stały się bardziej przystępne cenowo i dostępne. Jeśli zastanawiasz się nad zainstalowaniem paneli słonecznych w swoim domu, oto kilka powodów, dla których powinieneś to zrobić. Sprawdź portal industrialy.pl i poznaj inne ciekwostki! 

Panele słoneczne są korzystne dla środowiska

Jednym z powodów, dla których zarówno właściciele domów, jak i firmy interesują się energią słoneczną, jest jej korzystny wpływ na środowisko naturalne. Korzystając z paneli słonecznych, zmniejszasz emisję dwutlenku węgla, ograniczając ilość energii zużywanej z sieci oraz unikając emisji związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej z paliw kopalnych.

Panele słoneczne zwiększają wartość domu

Instalacja paneli słonecznych może również zwiększyć wartość domu, jeśli planujesz jego sprzedaż lub refinansowanie w przyszłości. Według jednego z badań domy z kolektorami słonecznymi sprzedawały się szybciej niż te bez nich – średnio o 10 dni szybciej! To samo badanie wykazało również, że domy z instalacją solarną sprzedały się za większą kwotę niż te bez niej!

Koszt paneli słonecznych spada, a technologia jest coraz lepsza

Istnieją jednak również pewne minusy – na przykład konieczność zakupu akumulatorów lub falownika, jeśli chcesz przechowywać energię elektryczną do późniejszego wykorzystania. A nawet jeśli magazynowanie nie jest potrzebne, nadal może być potrzebne zasilanie awaryjne, jeśli chmury zasłaniają słońce lub jeśli zużywamy więcej energii, niż system jest w stanie wygenerować w danym momencie (na przykład z powodu awarii urządzenia).