Portal Informacyjny

Informacje na każdy temat !

Czy samoopalacze w piance działają i jak ich odpowiednio używać?

Wiele osób ma problemy z uzyskaniem opalenizny. Nawet pomimo długiego przebywania na słońcu uzyskają gorszy efekt brązowienia. Dużym ułatwieniem dla takich osób jest wtedy samoopalacz w piance. Czy daje on szybkie efekty? I jak właściwie się z niego korzysta?

Zalety samoopalacza

Samoopalacze w piance są świetną alternatywą dla kremów i balsamów, które powodują, że skóra jest tłusta. To jednak przede wszystkim odskocznia od przebywania przez długi czas na słońcu. Długotrwałe narażenie skóry na promienie może powodować choroby lub poparzenia. Samoopalacz w piance https://tanexpert24.pl/ daje podobny efekt brązowienia co słońce, ale oszczędza się znacznie na zdrowiu i czasie.

Piankowe wersje samoopalaczy mają bardzo delikatną konsystencję. Bardzo szybko wchłaniają się przez skórę i nie powodują efektu pomarańczowych smug. Składniki są całkowicie naturalne, dzięki czemu nie dochodzi do podrażnień. Koloryt skóry jest idealnie wyrównany na całej powierzchni. Pianka ponadto bardzo ładnie i naturalnie pachnie. Przy jej poprawnym użyciu można dostosować stopień brązowienia do danego typu skóry. Kolor może się utrzymywać nawet przez 7 dni.

Jak stosować samoopalacz?

Samoopalacze w formie pianki można stosować na wiele różnych sposobów. Najczęściej proces rozpoczyna się od peelingu, który najlepiej wykonać na około 3 dni przed nałożeniem preparatu. Polega on na złuszczaniu skóry, dzięki czemu usuwa się martwe komórki blokujące pory skórne. Efekt samoopalacza wzmocni też dokładna depilacja, czyli usuwanie włosów. W ten sposób preparat lepiej rozprowadza się po skórze.

Przed nałożeniem pianki dobrze też nawilżyć skórę kremem. Dzięki temu uzyskuje się efekt naturalności, a opalenizna bardziej przypomina tą uzyskaną dzięki słońcu. W przypadku stosowania pianki na twarzy należy najpierw ją oczyścić i pozbyć się makijażu. Dopiero na końcu skórę należy odpowiednio osuszyć. Po tych wszystkim czynnościach w końcu można nałożyć piankę. Należy ją rozprowadzić równomiernie po całym ciele, najlepiej kulistymi ruchami. Można dodatkowo wesprzeć się specjalnymi rękawicami.