Portal Informacyjny

Informacje na każdy temat !

Czy chmura dla małej firmy naprawdę się opłaca?

Wraz z rozwojem każdej firmy nie rosną i jej potrzeby. Dotyczy to mnie nie tylko zatrudnionych w takim przedsiębiorstwie dla osób ale także i wykorzystywanych tutaj i komputerów, laptopów  a telefonów komórkowych. Wszystko to sprawia, że koszty utrzymania tego typu infrastruktury stale rosną. Chcąc utrzymać firmowe wydatki na rozsądnym poziomie musimy szukać dużo bardziej uzasadnionych ekonomicznie rozwiązań. Jednym z pomysłów na to aby zmniejszyć koszty związane z prowadzeniem działalności w internecie lub też z przechowywaniem dokumentów w sieci są rozwiązania oparte na chmurze.

Dlaczego chmura dla małej firmy jest dobrym rozwiązaniem?

Wszystkie usługi oferowane w chmurze zorganizowane są w taki sposób że zawsze płacimy tylko za zasoby (moc obliczeniową oraz pamięć) które realnie wykorzystujemy. Nie trzeba tutaj projektować infrastruktury na przyszłość ale skupić się na tym czego potrzebujemy w danej chwili.

Co trzeba wiedzieć o chmurze?

Rozwiązania działające w chmurze z zasady poniekąd są dużo bezpieczniejsze od przechowywania plików na zewnętrznych dyskach twardych. Dlatego to chmura dla małej firmy jest rozwiązaniem bardzo bezpiecznym jeżeli zapewnimy szyfrowanie danych w trakcie przesyłania danych do chmury i z powrotem.

Przechowywanie danych czy moc obliczeniowa?

Typowa chmura dla małej firmy https://vmgen.pl/ to nie tylko możliwość składowania plików i dokumentów w bezpiecznym środowisku serwerów sieciowych. W przypadku gdy jest to zasadne możemy wykorzystywać również moc obliczeniową serwerów wchodzących w skład takiej usługi.