Portal Informacyjny

Informacje na każdy temat !

Co zrobić ze zwierzęciem, gdy nie możemy go zabrać ze sobą na wakacje?

Niezależnie od tego, czy podróżujesz w interesach, czy dla przyjemności, ostatnią rzeczą, z którą chcesz sobie poradzić, jest dodatkowy stres związany z pozostawieniem twojego zwierzaka. Oto kilka wskazówek i rzeczy, które należy rozważyć, pozostawiając swojego pupila. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://funokay.pl/ .

Członkowie rodziny

Znajdź kogoś zaufanego, kto będzie czuwał nad Twoim zwierzęciem podczas Twojej nieobecności. Może to oznaczać zapytanie przyjaciela lub sąsiada, czy są gotowi czuwać nad nim za darmo. Jeśli zwierzę dobrze zna kogoś innego, na przykład rodzeństwo lub rodziców, to ta osoba może je odwiedzać i dotrzymywać mu towarzystwa w zamian za opiekę, którą będzie zapewniać. Samotne zwierzęta mogą potrzebować opiekuna, jeśli nie są przyzwyczajone do samotności, co można załatwić w lokalnych firmach, nawet jeśli nie będzie Cię w domu.

Schroniska tymczasowe

Jeśli Twój zwierzak będzie pozostawiony sam na dłuższy okres czasu (ponad tydzień), być może nadszedł czas, aby poznał nowego przyjaciela w lokalnym schronisku lub grupie ratowniczej. Możesz zorganizować spotkania z innymi zwierzętami, aby Twoje nie spędzało zbyt wiele czasu samotnie. 

Hotele

Niektóre hotele pozwalają na opłacenie innego pokoju, aby Twój zwierzak mógł mieć towarzystwo (czasami za dodatkową opłatą). Tam Twój pupil dostanie wspaniałą opiekę do czasu, aż wrócisz do domu.